Zelts un Gotijas kauss 2014 (Gothia Cup) mūsējiem

Kopš 1975. gada Zviedrijas pilsētā Gēteborgā notiek Pasaules Jauniešu kauss futbolā Gothia Cup.

Futbola turnīrs THE GOTHIA CUP ir pasaulē vērienīgākais futbola čempionāts jauniešiem. 1600 komandas no 80 valstīm tikās 4500 spēlēs 110 futbola laukumos. Šogad kausa izcīņa bija īpaša, jo sacensības notika 40 reizi un tika vērienīgi atzīmētas. 40. gadadienas sacensības notika 13. - 17. jūlijā.

Savukārt, Kim Kalstrom Kausa (Kim Källström Trophy) izcīņa, kurā piedalījāmies arī mēs ar divām komandām, ir sadarbība starp Gothia Cup, Speciālo Olympiādi Eiropa/Eirāzija, Zviedrijas Speciālo Olympiādi un kausa izcīņas galveno sponsoru, Zviedrijas nacionālās komandas futbola spēlētāju Kim Källström. Šī kausa izcīņā piedalās tikai jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem no visas pasaules.

Šogad tas tika organizēts ceturto reizi un tajā piedalījās 30 pasaules valstis ar 86 komandām. Turnīrs sākas pirmdien 13.jūnijā ar komandu pārbaudes spēlēm to divizionēšanai.

Šogad uz sacensībām aizbrauca 2 futbola Latvijas Speciālās Olimpiādes komandas un tā bija otrā mūsu komandu dalība Kausa izcīņā.

1. komandas sastāvs un panākumi

Sportisti - Naumovs Ruslans, Stepanovs Andris, Treikals Sandis, Juhno Slavomirs, Skorodihins Aleksandrs, Garkalns Uldis, Garkalns Uldis, Zaharuks Daniils, Ribakovs Jānis.

Komandas galvenais treneris Mirkins Aleksejs un treneris Feldmanis Raitis.

Delegācijas vadītājs LSO nacionālais direktors Lasis Aigars

1. komandas rezultāti:

1. diena (14.jūlijā 2014.g., divizionēšana)

2. diena (15.07.2014.g., pamatturnīrs)

1. spēle: Latvija - Beļģija 2:5 (vārtus iesita Jānis Ribakovs)

2. spēle: Dānija - Latvija 3:0

3. diena (16.07.2014.g., pamatturnīrs)

1. spēle Latvija - Lietuva 0:0

2. spēle Latvija - Husqvarna 1 (Zviedrija) 0:2

Labākie spēlētāji - Jānis Ribakovs un Aleksandrs Skorodihins.

2. komandas  (LV2) sastāvs un panākumi

Sportisti - Raivis Krūmiņš, Deivids Šteinbergs, Vairis Jaucis, Ernests Finks, Atis Blumbahs (Dzirciema internātpamatskola) un Artis Baraks, Laimonis Baraks, Zigmunds Trams (Pelču speciālā internātpamatskola - attīstības centrs).

Komandas galvenais treneris Harijs Gulbis, trenere Nadija Strazdiņa.

Delegācijas vadītāja LSO Valdes priekšsēdētāja Gaļina Kaņējeva.

2.komandas panākumi

Katru dienu sportistiem bija jānospēlē 2 spēles, kas jauniešiem bija gan fiziski, gan psiholoģiski ļoti smags pārbaudījums.

Pamatturnīra spēles notika Kviberg stadionā.

1. diena (14.jūlijā 2014.g., divizionēšana)

2. diena (15.07.2014.g., pamatturnīrs)

1.spēle: Latvija - QSP/NES (Islande) 1:1 (vārtus iesita Vairis)

2. spēle: Husqvarna FF2 (Zviedrija) - Latvija 1:0

3. diena (16.07.2014.g., pamatturnīrs)

1. spēle: Latvija - Grunden boys dark blue (Zviedrija) 2:1 (abus vārtus iesita Vairis)
2. spēle: Latvija - Johannesbergs LIF (Zviedrija) 1:0 (vārtus iesita Vairis)

Pēc 3.dienas izspēlētām spēlēm nodrošinājām 2. vietu pamatturnīrā un iespēju sacensties finālā par galveno balvu.

Pēc spēlēm komanda apmeklēja izklaides parku Universeum.

4. diena (17.07.2014.g., fināls) Heden stadionā.

Braucot uz stadionu, LV2 komandas sportistiem 2.vieta vairāk nešķita tik pievilcīga, un viņi stingri apņēmās iegūt 1.vietu un uz Latviju aizvest lielo kausu un zelta medaļas.

Spēle sākas 12.45, gaisa temperatūra bija ap 30 grādiem. Tas bija ļoti smags pārbaudījums gan fiziskajai, gan psiholoģiskajai sportistu izturībai. Jau spēles pirmajā minūtē Vairis iesita vārtus un šķita, ka uzvarēt būs viegli, bet tad izpaudās pretinieku fiziskais pārspēks. Viņi nemitīgi uzbruka, mūsējie aizsargājās, tomēr otrā puslaika vidū islandieši rezultātu izlīdzināja. Turpmāk spēlēt bija arvien grūtāk, abu komandu sportisti palika arvien agresīvāki. Islandieši tupināja uzbrukt, mēs pamainījām taktiku – centāmies izskriet asos pretuzbrukumos un vienā no tādiem, pusotru minūti pirms spēles beigām Deivids iesita otros vārtus. Rezultātā Latvija - QSP/NES (Islande) 2:1

Labākie spēlētāji visa turnīra garumā – Vairis, kurš kopā iesita 5 vārtus un Artis, kurš nekļūdīgi sargāja vārtus.

Apbalvošanas ceremonijā 17.jūlijā visiem spēlētājiem un komanda treneriem Harijam Gulbim un Nadijai Strazdiņai tika pasniegtas Kim Kalstrom Turnīra uzvarētāju zelta medaļas un komandas kapteinim – Lielo Kim Kastrm futbola turnīra kausu.

 

Latvijas Speciālās Olimpiādes pirmā dalība Kim Kalstrom kausa (KKT) izcīņā notika 2012. gadā Gēteborgā, kad Latvijas SO komanda izcīnīja trešo vietu un pārbrauca mājās ar bronzas medaļām.

Nākošās sacensības notiks Gēteborgā no 12. līdz 18.jūlijam 2015.g.

Informāciju apkopoja Gaļina Kaņējeva un Nadija Strazdiņa

Seko mums

how to monitor kids text messages unfaithful wife signs see monitoring teens text messages without them knowing gps tracking apps for android 2016 how to catch your wife cheating cheating spouse on craigslist find out if your boyfriend is cheating skype monitoring software site catching a spouse cheating gps tracking mobile app here read how to read husbands text messages cheating a letter to my wife here here best mobile monitoring software how to catch a cheating spouse pdf site trace mobile number current location tracking device app link text message tracking device site