Speciālās Olimpiādes olimpiskās uguns iedegšana notika 17. janvārī kā visām olimpiskajām spēlēm - Atēnās, Grieķijā, un Korejā tā nonāks Korejā atklāšanas ceremonijā 29. janvārī.

Latvija uz Speciālo Olimpiādi dosies ar savu slēpotāju komandu, jaunie sportisti startēs divās individuālajās sacensībās un stafetē. Latviju šajā forumā pārstāvēs Līga Lipiņa, Evija Homina, Mārtiņš Marjanovs, Mārtiņš Lauzis, Viktors Mitkēvičs un Rihards Zolbergs. Komandu Speciālajai Olimpiādei sacensībām gatavoja treneres Dace Dīvāne un Ruta Graudiņa. Komandas pārstāvji: Kaņējeva Gaļina un Lasis Aigars.

Speciālā Olimpiāde ir starptautiska organizācija, kas maina un uzlabo dzīvi cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, veicinot vienam otra pieņemšanu, sapratni un cieņu visā pasaulē. Tā ir dibināta 1968. gadā. Olimpiskās kustība ir pieaugusi no dažiem simtiem sportistu, līdz vairāk nekā 4 miljoniem sportistu vairāk nekā 170 valstīs visos pasaules reģionos. Tās mērķis ir veicināt cilvēku ar intelektuālās attīstības traucējumiem iespēju attīstīt fiziskās dotības un tās demonstrēt caur prieku un draudzību.

Biedrība "Latvijas Speciālā Olimpiāde" (LSO) kopš 1998. gada ir Starptautiskās Speciālās Olimpiādes (ISO) biedrs, un kurai ir Latvijas valsts deleģējums organizēt reģionālās un nacionālās sporta spēles Latvijas speciālo skolu audzēkņiem.