Pasaules vasaras spēles Apvienotajos Arābu Emirātos 08.-23.03.2019.

 

    Apvienotajos Arābu Emirātos laika posmā no 14.03-21.03. norisinājās Speciālās olimpiādes Pasaules vasaras spēles, pulcējot kopā 7.500 sportistus no 190 valstīm. Sportisti varēja piedalīties 24 dažādos sporta veidos.

    Šajās spēlēs piedalījās arī Latvijas Speciālās olimpiādes sportisti ar šādiem sporta veidiem- badmintons, peldēšana un zāles futbols.

   Futbola un badmintona spēles norisinājās Abu Dabhi, peldēšana Dubajā.

Futbola komandas sasniegumi

    Mūsu futbola komandu veidoja sportistes no 5 speciālajām izglītības iestādēm. Komandas sastāvs: I.Smirniva, A.Krauze, S.Krauze,S.Fukse, A.I.Bētaka, L. K.Pujiņa, S.Biseniece, A.Bērziņa.

 Futbola sacensības norisinājās AAE pilsētā Abu Dabhi, sporta kompleksā ZADNEC.

Futsal sacensībās piedalījās 10 komandas no šādām Pasaules valstīm-Filipinas, Korejas, Fidži, Moldovas, Latvijas, Francijas, Indonēzijas, Bahratas un Pakistānas.

Saskaņā ar priekšsacīkšu jeb "divizionēšanas" rezultātiem visas futbola komandas tika sadalītas grupās atbilstoši spēlētāju prasmju un sagatavotības līmenim. 15.martā sākās finālsacensības, kuras noslēdzās 19.martā. Latvijas komanda tika iedalīta B grupā. Katrai komandai bija jāizvada 4 spēles.

Izšķirošo spēli par 1. vietu Latvijas komanda aizvadīja ar Moldovas komandu, kurās diemžēl pārāka izrādījās Moldovas komanda. Līdz ar to Latvijas komandas izlase  ieguva sudraba medaļas.

Treneres: D.Dīvāne , G.Adamoviča

Badmintonistu sasniegumi.

  Badmintonā Latvijas komandu pārstāvēja Evita Freimane -Spāre un Edgars Georgs Jostmanis –Liepāja.

   Priekšsacīkstēs katrs spēlētājs aizvadīja trīs spēles, pēc kurām tad arī noskaidrojās pretinieki finālspēlēs. Evita visās trīs spēlēs izrādījās spēcīgāka par savām pretiniecēm iegūstot savā kontā trīs uzvaras iekļustot stiprāko spēlētāju grupā.

    Finālspēlēs Evitas Freimanes pretinieces bija no Singapūras, Taizemes, Nigērijas un Īrijas. Šajās spēlēs Evitai tikai vienu reizi izdevās  pārspēt pretinieces līdz ar to Evita igūst ceturto vietu.

  Edgara sasniegumi- Priekšsacīkstēs viena uzvara un divi zaudējumi. Finālspēlēs Edgars tikās ar Libānas, Kondividuāras un Honkongas spēlētājiem . Šajās spēlēs Edgars guva divas uzvaras un vienu zaudējumu, izcīnot sudraba godalgu.

    Mūsu badmintonistiem ļoti labi veicās dubultspēlē, kur izcīnīja zelta godalgu apsteidzot Singapūru, Mongoliju un Lībiju.

          

                                      Treneris J.Freivalds.

 Peldētāju sasniegumi.

Peldēšanas sacensības norisinājās Dubaijā

   Mūsu valsti šajās spēlēs pārstāvēja 4 peldētāji: Signija Jolanta Ducina, Elvis Rozenštrauhs no Rīgas 1.speciālās internātskolas – attīstības centra, Liene Rokjāne no Rudzātu speciālās internātpamatskolas, Alvis Līdumnieks no Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra, kuri sacensībās guva šādas vietas: Liene Rokjāne: 1.v.4X25m brīvā stila stafetē ,1.v 25m brīvajā stilā, 2.v. 25m kraulā uz muguras;   Signija Ducina: 1.v.4X25m brīvā stila stafetē  3.v. 25m brīvajā stilā, 4.v. 25m kraulā uz muguras; Elvis Rozenštrauhs: 1.v.4X25m brīvā stila stafetē  6.v. 50m brīvajā stilā, 8.v. 50m kraulā uz muguras; Alvis Līdumnieks: 1.v.4X25m brīvā stila stafetē, 1.v.50m brīvajā stilā, 2.v.50m kraulā uz muguras.

 No 34 komandām, kuras tika pieteiktas 4X25m brīvā stila stafetē  Latvijas peldētājiem labākais laiks.

 Paldies sporta skolotājiem un treneriem Lailai Lapiņai , Zandai Spūlei Vilcānei, Guntim Atrastam par ieguldīto darbu!

 

 Informāciju par peldēšanu sagatavoja A.Skangalis

Seko mums

how to monitor kids text messages unfaithful wife signs see monitoring teens text messages without them knowing gps tracking apps for android 2016 how to catch your wife cheating cheating spouse on craigslist find out if your boyfriend is cheating skype monitoring software site catching a spouse cheating gps tracking mobile app here read how to read husbands text messages cheating a letter to my wife here here best mobile monitoring software how to catch a cheating spouse pdf site trace mobile number current location tracking device app link text message tracking device site